Krásnohorská jaskyňa

Oblečte si špeciálnu – typicky červenú – jaskyniarsku kombinézu a prilbu s lampičkou a nevšedné podzemné dobrodružstvo v Krásnohorskej jaskyni môže začať. Tu totiž nenájdete „vydláždené“ chodby a siene osvetlené reflektormi. Na čele so skúsenými jaskyniarmi sa budete aj plaziť či šplhať.

Pripravte sa na prechod po úzkych drevených lavičkách či oceľových rebríkoch, ktoré sa tiahnu ponad tok podzemnej rieky. Jedinečným zážitkom je najmä prechod po lanách ponad dve jaskynné jazerá.
Krásnohorská jaskyňa sa nachádza v Slovenskom krase pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka a je unikátnym výtvorom prírody zapísaným v zozname UNESCO. Prehliadková trasa vedie ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, čo je gigantický stĺp vysoký 32,6 m. 

Otváracie hodiny

Jún - október
Časy vstupov:
Pondelok - Nedeľa: 10:00 a 13:00

Prehliadku jaskyne si rezervujte vopred na tel. čísle:
+421 905 412 048  (kontakt na vodcov SVS)

*Vstup sa uskutoční pri minimálnom počte 4 osôb, alebo po doplatení celých vstupeniek za chýbajúci počet osôb.

Vstupné

Deti 6-15 rokov, študenti: 8 €
Dospelí, dôchodcovia, ZŤP: 10 €

*Platby kartou nie sú možné.

Viac informácií: https://www.krasnohorska-jaskyna.sk/

Ako sa dostanete ku Krásnohorskej jaskyni?

Po telefonickej objednávke prehliadky, prichádzajú návštevníci v deň prehliadky do areálu Penziónu Jozefína v Krásnohorskej Dlhej Luke. V sklade vodcovskej služby si kúpia vstupenky a dostanú jaskyniarsku výstroj (prilbu so svetlom a kombinézu). Odtiaľ sa po náučnom chodníku presunú pešo ku jaskyni (1300 m).

V žiadnom prípade nechoďte ku vchodu do jaskyne!

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross