Pravidlá PÁTRAČKY

Si rozhodnutý pokračovať v Haravara Pátračke a stať sa najscestovanejším Haravarčanom? Zbierať pečiatky môžeš od 1. mája do 31. decembra 2024

HARAVARNÍK 4 / zberateľská mapa

Pátračka po Kaškových pečiatkach funguje veľmi jednoducho. Potrebuješ k tomu skladanú brožúrku Haravarník 4, v ktorej je ukrytá zberateľská mapa s 30 pôvodnými a 15 novými lokalitami. Haravarník 3 z minulého roka však nevyhadzuj! Zozbierané pečiatky sa všetkým pátračom rátajú do celkového počtu pečiatok.

Ak ešte nemáš Haravarník 4, navštív Regionálny Informačný bod na Hlavnej ulici 48 v Košiciach.

PÁTRAJ po krajine Haravara

Presne 45 unikátnych pečiatok je ukrytých vo všetkých regiónoch Košického kraja (Abov, Gemer, Spiš/Slovenský raj, dolný Zemplín). Nájdeš ich v rôznych múzeách, jaskyniach, turistických chatách, ale aj voľne v prírode - ukryté v špeciálnych vtáčích búdkach.

NÁJDI všetky pečiatky

Presnú lokalitu ukrytých pečiatok v krajine Haravara nájdeš >>TU.

Tieto búdky, v ktorých vtáci svoj domov žiaľ nenájdu, sú umiestnené napríklad pri Rastlinnom kostole v Debradi, pri rozhľadniach Čerešenka a Green Point, pri moste sv. Gottharda v Lelesi, na Košickom hrade a na mnohých iných zaujímavých miestach. Ďalšie pečiatky našli svoje miesto v interiéroch viacerých kultúrnych a historických inštitúcií ako je napr. Krajská hvezdáreň v Michalovciach, Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, Bábkové divadlo v Košiciach alebo v kaštieľoch v Betliari či Borši.

VYHRAJ zaujímavé ceny

Zberateľstvo a vyhodnotenie súťaže prebehne v dvoch etapách.

Po získaní 15-tich pečiatok si zberateľ môže vyzdvihnúť prvú výhru v podobe praktického darčeka - batôžka s prekvapením vo vnútri.

Po správnom vyplnení tajničky v Haravarníku 4 čaká každého lúštiteľa pexeso z Košického kraja!

Odmeny budú dostupné od 1.6.2024 na piatich výdajných miestach v Košickom kraji (do vyčerpania zásob).

Batôžtek a pexeso si po 1. júni môžeš vyzdvihnúť v:

Druhá a záverečná etapa odmeňovania prebehne po ukončení celej zberateľskej sezóny 2024, konkrétne 1. januára 2025.

Za 30 pečiatok dostane každý šikovný zberateľ Haravara pršiplášť a bude tiež zaradený do žrebovania o celodenný rodinný vstup do vodného sveta v Thermal Park Šírava.

Komu sa podarí vypátrať všetkých 45 pečiatok získa Haravara kompas a bude zaradený do žrebovania o rodinný pobyt v domčeku v korunách stromov na Tokaji.

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross