23. júl - Do podzemia Haravary

23.07.2022
08:30
Rožňava / Gombasek
17-28 € / osoba

Duch Kaško pozná hádam každý kút v krajine Haravara, a to ako nad zemou, tak aj pod ňou. Majke a Maxovi už odhalil nie jednu zaujímavú jaskyňu, priepasť alebo podzemný vrt. Tentokrát sa veľa dozvieme o zaujímavej práci baníkov. Ukážeme si banský výťah a štôlňu v úplnej tme, budeme hľadať skameneliny, nájdeme miesto pod zemou, kde prší kamenný dážď a možno zahliadneme aj živého permoníka.

Čo zažijeme?

 • Rozprávky o baníkoch a Gombaseckej jaskyni 
 • Prepravu banským výťahom a vláčikom 
 • Workshop v geologickej bádateľni Sentinel
 • Hudobný a tanečný program s maskotmi

Cena výletu

 • 28 € dospelá osoba / 20 € bez stravy
 • 26 € dieťa od 3 rokov, študent, senior nad 62 rokov, ŤZP / 17 € bez stravy
 • 7 € dieťa od 0 do 3 rokov (s vlastnou detskou sedačkou)

  V cene je zahrnuté:
 • preprava, animačný program Haravara, 
 • vstup a komentovaná prehliadka zážitkového centra Sentinel, 
 • tvorivé dielne geologickej bádateľne, 
 • obed. 

Poznámka: Na výlet je potrebné si zabezpečiť pitný režim a pevnú obuv. Prestávka na obed bude počas výletu v reštaurácii U Bieleho koňa v Brzotíne.

Čo uvidíme?

Zážitkové centrum Sentinel

Na potulkách krajinou Haravara možno naraziť na mnoho zaujímavých a zábavných miest. Sú však aj miesta, ktoré si zaslúžia Zážitkové centrum Sentinel ponúka bohatý náučný program v niekoľkých expozíciách, kde sú umiestnené najrôznejšie banské mechanizmy a dokonca aj banská železnička. Nájdeme tu napríklad tretí najstarší parný valec na svete. Nedávno pribudla aj nová prehliadková trasa „Banská doprava“, po ktorej nás vláčik odvezie priamo do útrob tmavej štôlne. Za zvuku banských strojov, tak zažijeme autentický ruch v týchto podzemných pracoviskách.

🔎 Geologická bádateľňa

Po úvodnej teórii nastúpia na rad činy. Pokúsime sa rozpoznať horniny a minerály, či nájsť skameneliny v piesku.

🔦 Areál Gombasek a Gombasecká jaskyňa

Gombasecký areál ponúka rôzne zaujímavosti. Môžeme tu cez špeciálne okno nahliadnuť do minulosti, prejsť sa náučným chodníkom, vyjsť na vyhliadkovú vežu či spoznať históriu Pavlínskeho kláštora. Hudobný a tanečný program zažijeme spolu s Kaškom a Majkou.
! Odvážlivci môžu zdolať 87 schodov od tajomného podzemia Haravary. Razom sa ocitneme v obklopení podzemných krás Gombaseckej jaskyne. Práve tu sa nachádza miesto, kde padá kamenný dážď - vstup do jaskyne nie je v cene výletu. V prípade záujmu môžete jaskyňu navštíviť individuálne počas vyhradenej prestávky.

Košice Región Turizmus - Cestovná agentúra
Adresa: Hlavná 48, 040 01 Košice, Slovakia
Tel: +421 55 30 505 30
Mail: vylety@kosiceregion.com

Spoznajte čarovné miesta z príbehu

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Hlavná 48,
040 01 Košice, Slovakia