Záhada strateného bojovníka

Termíny: 5.,12.,19. jún 2023
1.-2. ročník ZŠ
Cena: 8,90 € / 13,90 €

Ponúkaný školský výlet bolo možné objednať si do 31. apríla 2023. V prípade záujmu o ďalšie informácie k školským výletom, nás prosím kontaktuje na info@haravara.sk

Blízko Zádielskej tiesňavy, miesta, kde chodieva duch Kaško na naháňačku s košickým vetrom, v doline rieky Čremošná, nájdee pár drobných dediniek so zaujímavými pokladmi. V Kováčovej navštívime skutočný Vodný mlyn, ktorý bol vychýrený v celom okolí a ešte aj dnes sa v jeho útrobách nachádza pôvodné technické vybavenie. Potom si vybehneme na vŕšok v obci Lúčka, kde nás okrem krásneho výhľadu čakajú šľachetné rytierske súboje a Záhada strateného bojovníka. Na záver si v stredovekej sýpke „Granárium“ naplníme brušká skvelým jedlom a zahráme si na hudobných nástrojoch.

Čo uvidíte a aké miesta navštívite?

  • Vodný mlyn v Kováčovej
  • Husitský kostolík v Lúčke 
  • Stredovekú sýpku v Jablonove nad Turňou

Čo zažijete?

  • Prehliadku vodného mlynu
  • Pesničky a rozprávky s rytierskou tematikou
  • Interaktívne divadielko o duchoch v mlyne
  • Prekvapenie strateného bojovníka
  • Staré rytierske hry a pasovanie za rytierov samotným Kaškom
  • Fotenie s maskotmi
  • Hudobný workshop

Pre koho je výlet určený?

pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ

Cena výletu

Žiak: 8,90 €
Pedagóg: 13,90 €

Cena zahŕňa

  • Zabezpečenie itineráru školského výletu v téme záhady
  • Vstupné do inštitúcií
  • Zabezpečenie komentovanej prehliadky s odborníkom
  • Zabezpečenie sprievodcu (počas celého výletu)
  • Animačný program so šamanom Romanom
  • Teplý obed

Cena nezahŕňa

  • dopravu

! Dopravu na výlet si každá trieda zabezpečuje sama.

Termíny a dĺžka výletu

  • 5. jún 2023 od 9:00 do 15:00 (začiatok a predpokladaný koniec výletu) - VYPREDANÉ
  • 12. jún 2023 od 9:00 do 15:00 (začiatok a predpokladaný koniec výletu) - VYPREDANÉ
  • 19. jún 2023 od 9:00 do 15:00 (začiatok a predpokladaný koniec výletu) - VYPREDANÉ

Mapa nášho jednodňového výletu

Vodný mlyn v Kováčovej

Ako určite všetci vieme, na poli rastie obilie, z neho sa melie múka a z múky sa pečie chlebík a koláče. Avšak vieme, ako funguje ozajstný vodný mlyn? Prečo potrebuje vodu a ako fungujú ozubené kolesá? Na všetky zvedavé otázky nám odpovie majiteľ zrekonštruovaného vodného mlynu, ktorý kedysi slúžil aj slávnej rodine Andrášiovcov z hradu Krásna Hôrka.

Husitský kostolík v Lúčke

Na magickom návrší nad obcou Lúčka sa týči kamenný obranný val zakonzervovanej ruiny husitského kostolíka. Počas 1. svetovej vojny kostolík čiastočne vyhorel a žiaľ, už ho nikdy neobnovili. Okolitá krajina hýri v každom ročnom období inými farbami a na rozľahlých lúkach možno zazrieme aj pasúce sa ovečky. A práve na tomto mieste sa dozvieme, akí rôzni rytieri bojovali na Slovensku, či medzi nich patrili aj husiti, a v čom tkvie Záhada strateného bojovníka. Celkom na konci/ V závere výletu bude duch Kaško pasovať prvých rytierov krajiny Haravara.

🥨Granárium

V Jablonove nad Turňou stála už v stredoveku sýpka, kde sa uskladňovalo obilie a mnohé ďalšie produkty, ktoré sa panovníkovi odovzdávali z toho, čo sa urodilo a vyrobilo. Dnes na tejto rodinnej farme nájdeme vinice, penzión a vlastnú reštauráciu so zázračnými pecami, z ktorých nám vyčarujú poctivé pečené dobroty pre rytierov Haravary. V tomto rozprávkovom kráľovstve navštívime aj domček slimáčika, kde si vyskúšame náš hudobný sluch!


Absolvovali ste s nami školský výlet? Ako sa vám páčil?

Click or drag a file to this area to upload.

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross