Za včielkami do raja

Boli ste už niekedy naozaj blízko včielok? Sledovať ako včeličky tvrdo pracujú na zdĺhavej výrobe sladkého medu? Včielky sú dnešným symbolom zdravého životného prostredia. Bez týchto opeľovačov by nebol život vo forme, akú dnes poznáme. V areáli, ktorý nesie príznačné meno Včely raja sa vaše deťúrence dozvedia zaujímavosti o včelách, ako žijú, ako sa treba o nich starať a hlavne o celom ekosystéme včeličiek.

Od včielok sa môžete pobrať na Ranč u Trapera.

A ako poslednú zastávku v rámci vášho výletu môže zvoliť jeden z najznámejších výhľadov v Košickom kraji - na Tomášovský výhľad.

Včely raja

Usilovný ako včelička. Taký prívlastok dostane každý, kto sa poriadne snaží, aby urobil radosť rodičom, či pani učiteľke. Areál Včely raja sa nachádza na lesnej hranici v Slovenskom raji v obci Hrabušice. Očarí vás nielen samotný vchod, ktorý stráži drevená včielka, ale aj interaktívne drevený hry na oplotení. V areáli objavíte jedinečné drevené úle, ktoré na svojom chrbte majú sklenený otvor, cez ktorý môžete bezpečne nahliadnuť do útrob úľa. Pre včielky samotárky je v areáli postavený tzv. hotel. Aby ste mohli vyskúšať ozajstnú silu včiel, je potrebné vstúpiť do apidomčeka. Ten sa vám otvorí po zaplatení. V domčeku môžete oddychovať, za doprovodu včelieho bzukotu.

Ranč u Trapera

Majú vaše detičky radi zvieratká a neviete kam s nimi? Na ranči u Trapera si to so zvieratkami veľmi užijú nielen malé deťúrence, ale aj dospelí. Zoznámia sa so zvieratkami, môžu si zajazdiť a užívať si čerstvý vzduch a vôňu prírody. Penzión Ranč u Trapera leží na prekrásnom mieste v Národnom parku - pri vstupnej bráne do najkrajších roklín Slovenského raja: Suchá belá, Prielom Hornádu, Sokolia dolina, Veľký Sokol, Kláštorná roklina, Malý Kyseľ, Piecky. Je to na polceste k tretiemu cieľu tohto výletu - Tomášovský výhľad.

Tomášovský výhľad

Tento dychberúci výhľad na celú kotlinu bude určite krásnou čerešničkou na tomto jednodňovom výlete. Jedná sa o nenáročnú turistickú trasu, ktorú zvládnu aj detičky a záver bude určite stáť za to. Jedinečné prírodné divadlo, ktoré ocenia malí, ale aj dospelí. Pozor! Tomášovský výhľad nie je zabezpečený zábradlím. Pohybujte sa opatrne!

Ako sa dostane na miesta ? 

Areál včely raja sa nachádzajú len 10 minút za obcou Hrabušice. Odtiaľ pôjdete do obce Podlesok, kde sa nachádza ranč u Trapera, ktorý je vzdialený 10 minút od areálu Včely raja. Po ceste späť sa nachádza Tomášovský výhľad, ktorý je vzdialený 25 minút autom, avšak na úplný cieľ sa musíte presunúť po vlastných nohách.

Pre koho je výlet určený?

  • Všetkým malým dobyvateľov nových miest,
  • Objaviteľov, zdolávajúcich veľké výšky,
  • Milovníkom zvierat.

Čo sa počas výletu dozviete?

  • v akej nadmorskej výške sa nachádza Tomášovský výhľad
  • ako funguje ekosystém včiel,
  • prečo sa treba starať o včely,
  • aké zvieratká sa nachádzajú na ranči.

Viac informácií

Možnosti stravovania na výlete

  • Reštaurácia ranč Podlesok, 053 15 Hrabušice, +421 905 961 341
  • Reštaurácia Rumanka, Podlesok 817, 053 15 Hrabušice, + 421 907 289 262
  • Reštaurácia hotel Slovenský raj, Hrabušice - Majer 492, 053 15 Hrabušice, 053/449 04 94

Možnosti ubytovania v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia