Bicyklom k pamiatkam

Už Vás nebaví bicyklovať po meste? Uhýnať sa donekonečna ľuďom, ktorí nerešpektujú cyklistické chodníky? Poďte bicyklom k pamiatkam na Gemer!

Kto by nemal záujem aspoň raz za čas vymeniť automobil za bicykel? Spoznávať slovenský kraj pomalšie ako z uháňajúceho auta a naopak, trochu rýchlejšie ako je ľudská chôdza? Prečo si nevychutnať prírodu, slnko, vietor vo vlasoch, obdivovať jedinečný románsko-gotický kostol v Ochtinej a zakončiť to pri technickej pamiatke Tunel pod Homôlkou?

Cyklochodník spája národnú kultúrnu pamiatku so zachovanou freskovou výzdobou - Kostol v Ochtinej, ktorý nesie prvky románskeho, gotického a barokového slohu a ktorý patrí medzi najstaršie a najzaujímavejšie dominanty gemerského vidieka, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu ako svetový unikát maličkého Slovenska, keďže jaskyňa je jednou z troch sprístupnených aragonitových jaskýň planéty a spomínanú technickú pamiatku - Tunel pod Homôlkou, ktorá sa nachádza v obci Slavošovce. Cyklochodník sa pri tuneli napája na trasu vedúcu z Banskobystrického kraja a v Ochtinej sa tiež napája na trasu z tohto kraja.

Otváracie hodiny:

Bicyklom k pamiatkam môžete ísť kedykoľvek. Je to sprístupnené celoročne nonstop.

Kontakt:

tel. číslo: +421587882670

e-mail:  info@obecochtina.sk

Viac informácií nájdete na: https://www.kosiceregion.com/sk/poi/bicyklom-k-pamiatkam-ochtina/

Trasa cyklotrasy:

Obce Ochtiná, Štítnik, Koceľovce a Brdárka so svojimi kostolmi patria do tzv. Štítnického okruhu Gotickej cesty. Do tohto okruhu patria aj kostolík v Plešivci a Roštári.

Mapa cyklotrasy: https://cyklotrasa.oma.sk/-13163021

Ako sa dostanete do Ochtinnej?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross