Ekocentrum SOSNA

 V krajine Haravara ste už určite videli mnoho pozoruhodných zaujímavostí. Ale povedali by ste, že v nej nájdete aj hobití domček?

V obci Družstevná pri Hornáde sa nachádza Ekologické vzdelávacie centrum SOSNA s prírodnou záhradou. SOSNA funguje ako tréningové a školiace stredisko pre rôzne aktivity: prednášky, kurzy, výstavy a exkurzie týkajúce sa životného prostredia, klímy alebo zodpovedného spôsobu života. Organizujú sa tu každoročné jarné a letné festivaly, umelecko-zážitkové akcie, ale aj rôzne vzdelávacie programy, záhradné a remeselné kurzy. Môžete si tu pozrieť "Hobití domček" postavený len z prírodných materiálov, budovu Ekocentra zateplenú slamenými balmi s hlinenou omietkou a omnoho viac. Veľká certifikovaná Prírodná záhrada slúži ako ukážka pozemku s ekologickými, terapeutickými aj klimatickými funkciami. Záhrada je priestorom pre exkurzie, prímestské tábory a zážitkové programy pre mládež, je plná inšpirácií, prírodných vôní a umenia, tak prečo sedieť doma?

Otváracie hodiny:

Termín návštevy si treba dohodnúť vopred.

Vstupné:

Záleží od akcie či podujatia.

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Ekocentrum SOSNA

Tel. kontakt: +421 904 951 139

Ako sa dostanete k ekocentru?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross