Hájske vodopády

„Dnes je strašné počasie, môžeme ísť tak nanajvýš do hája a nie na výlet,“ hneval sa Max, keď zistil, že dnes budú musieť ostať doma.
„A vieš, že do Hája sa skutočne dá ísť?“ opýtal sa Kaško, aby deti trošku rozveselil. „Je to obec tuto v Haravare a majú tam nádherné vodopády a aj nezvyčajnú sochu anjela. Počkáme, kým vyjde slnko a všetko vám ukážem.“

Hájske vodopády vznikli v koryte Hájskeho potoka a pretekajú Hájskou tiesňavou. Tieto ručiace kaskádovité vodopády a ich tyrkysová farba vody zhypnotizujú nejedného lovca skvelých záberov. Vodopády sa nachádzajú hneď za obcou a sú vysoké 1 až 7 metrov, ich výdatnosť sa odvíja od množstva zrážok. V zimnom období vodopády veľmi často zamŕzajú a vytvárajú ľadové steny a cencúle.

Otváracie hodiny:

Vodopády sú voľne prístupné

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Hájske vodopády

Ako sa dostanete k vodopádom?

K vodopádom sa dostanete z obce Háj, pokračujte po žltej turistickej trase v smere na Hačavu. Vodopády sú viditeľne označené priamo z cesty, kde je priestor aj na parkovanie.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross