Mini Ferrata Kamenná osada

,,Kaško, to sa nehrá! Maxíka si zobral na ferratu a mňa nie!" rozčuľovala sa Majka.
,,Majka, ale ferrata Kyseľ je náročná. Maxík je väčší a zdatnejší, ako ty. Neboj sa nič, o rok dva, tam zoberiem aj teba. Teraz ťa však zoberiem na podobnú, ale menšiu. Mini detská ferrata sa ti určite bude páčiť," sľúbil jej Kaško.

Ďalšia Ferrata pre malých, ale aj veľkých dobrodruhov, ktorí milujú športové zážitky a adrenalín. Ferrata Kamenná osada je síce krátka, ale prenesie vás do Slovenského raja, kde sa nachádza skutočná adrenalínová ferrata, ktorú nájdete nad baníckou obcou Hnilčík.

Mini Ferrata Kamenná osada je ideálna pre rodiny s deťmi, či začiatočníkov, ktorí s ferratou len začínajú a netrúfnu si ešte na dlhú Ferratu. Nie je náročná a nepotrebujete ferratový set. Avšak nachádzajú sa tu rebríky a stupačky, takže dobrodružstvo a adrenalín tu určite nájdete.

Ako sa dostať na Ferratu Kamenná osada?

K Mini Ferrate sa dostanete niekoľkými možnosťami. Z doliny Ráztoky sa dostanete k Ferrate pomocou zelenej značky, teda cez Náučný chodník históriou baníctva v Hnilčíku. Ak idete zo Zimnej doliny, k Ferrate sa dostanete pomocou žltej turistickej značky. Tá je kratšia, no strmšia. Odporúčame ísť zelenou značkou.

Kde zaparkovať?

Ak idete po zelenej značke (z doliny Ráztoky) parkovanie nájdete pri lyžiarskom stredisku Mraznica.  

Ak idete po žltej značke (zo Zimnej doliny) parkovať môžete na konci autobusovej zastávky nachádzajúcej sa v Zimnej doline.

Vstupné na ferratu:

Ferrata nie je spoplatená, neplatí sa tam vstupné. Vstup je na vlastné riziko.

Ferratový set:

Ferrata je sprístupnená na vlastné riziko. Je krátka, nepotrebujete ferratový set, no odporúčame ho pre vlastnú bezpečnosť. Set si viete zapožičať na Banskej Klopačke.

Celková dĺžka mini ferraty:

Dĺžka trasy: 1,1 km
Trvanie trasy: 0:36 h

Len na vlastné riziko a bezpečnosť

Ako sa dostanete na Ferratu Kamenná osada?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross