Obišovský hrad

Nie je nič lepšie ako spojiť príjemnú prechádzku v prírode s poznávaním histórie. Duch Kaško bol šťastný, že Majka s Maxíkom s ním zdieľajú túto záľubu a sú vždy pripravení s ním vyraziť za poznaním.

Na zalesnenom vrchu Zámčisko, dvíhajúcom sa nad obcami Obišovce a Ličartovce možno nájsť pozostatky Obišovského hradu. Pevnosť, postavená v druhej polovici 13. storočia predstavovala typ menšieho šľachtického hradu s vežou, obytným palácom a opevnením. Hrad nezohral v dejinách významnejšiu úlohu, zbúrali ho už v 15. storočí. Do dnešných čias sa však z neho zachovali zvyšky múrov, obranného valu, priekopy a nádvoria. Pri zrúcanine sa nachádza drevený prístrešok a informačný panel.

Tesne pod hradom sa nachádza prístrešok, kde si môžete oddýchnuť, ale aj opiecť si klobásku či dokonca pogrilovať.

Obišovský hrad je prístupný z obce Obišovce alebo Ličartovce. Tesne pod hrad (ku prístrešku) sa dostanete aj terénnym autom zo strany Ličartoviec.

Otváracie hodiny

Hrad je voľne prístupný

Vstupné

Bez poplatku

Ako sa dostanete k hradu ?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross