Prielom Hornádu v Slovenskom raji

Zažite Raj! Dobrodružní a odvážni turisti, zbystrite pozornosť. V Národnom parku Slovenský raj to nebude len prechádzka. Na turistickej trase Prielom Hornádu vás čaká zdolávanie stupačiek a zabezpečovacích konštrukcií umiestnených v skale priamo nad riekou Hornád. Chce to pevný krok aj stisk rúk, ktorými sa budete pridržiavať kovových lán. Rieka Hornád vo vápencoch vytvorila unikátne miesto plné nádhernej prírody. Po trase sa nachádzajú informačné tabule so zaujímavosťami o tomto kaňone dlhom viac než 11 km, reťazový most a aj lanový most. Skúsenejší vodáci môžu kaňon zdolať po vode. Počas tuhej zimy je možné prejsť sa priamo po zamrznutej rieke.

Otváracie hodiny:

Trasa Prielom Hornádu je otvorená celoročne.

Vstupné:

Vstup do roklín Slovenského raja je spoplatnený:
Deti do 6 rokov: zdarma
Deti od 6 do 15 rokov: 0,50€
Dospelí: 1,50€
Dôchodcovia nad 64 rokov: 0,50€

Ako sa dostanete na Prielom Hornádu ?

Auto môžete odstaviť na parkovisku Podlesok. Trasa je stredne náročná, dobre značená modrou farbou, späť na parkovisko sa môžete vrátiť po žltej značke. Pri prechode prielomom zvýšte opatrnosť, odporúčame pevnú obuv a poistenie do hôr.

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Hlavná 48,
040 01 Košice, Slovakia