Remeselný dom v Krásnohorskej Dlhej Lúke

Miesto, kde je ukryté srdce krajiny Haravara.

Pre celú krajinu Haravara je potešujúce, že sa ešte stále nájdu nadšenci, ktorí nedovolia tradičným ľudovým remeslám, aby sa vytratili z našich životov. O tieto jedinečné pracovné postupy sa s nami radi podelia a dovolia nám, sledovať ich priamo pri práci v Remeselníckom dome. Šúpolie, prútie, hlina či drevo, to všetko je vzácny materiál, pochádzajúci z našej prírody, ktorá nám ho umožňuje spracovať podľa našich predstáv. Tí šikovní si určite odnesú domov aj krásny, ručne vyrobený darček.

Program:

Nezmeškajte zaujímavý program počas mesiacov júl – august, kedy sa raz v týždni koná ukážkové pečenie chleba v tradičnej vonkajšej peci. Taktiež v letných mesiacoch je možnosť účasti na letných táboroch pre deti a mládež.

Otváracie hodiny:

Celoročne

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Bližšie informácie nájdete na stránkach mesta: Združenie Gemerských remeselníkov

Viac informácii nájdete na tel. čísle: 058/7331158 a 0907 234 314.

E-mail: gremeselnici@gmail.com

Pred návštevou sa ohláste na vyššie uvedených tel. číslach.

Ako sa dostanete do remeselného domu?

Remeselný dom sa nachádza v Krásnohorskej Dlhej Lúke, v strede obce. Z Hlavnej ulice odbočte na vedľajšiu ulicu hneď vedľa obecnej knižnice. Od obecnej knižnice sa remeselný dom nachádza len pár metrov.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross