Ruiny kostolíka pod Senderovom

To, že kostlíky vedia byť aj zaujímavé, už naši kamaráti vedia. Navštívili už mnohé - veľké, malé, staré, mladé, kamenné, drevené, dokonca aj prírodné. Jeden taký zaujímavý alebo skôr už len jeho základy nájdete nad Zemplínskou šíravou. A čím je výnimočný? Svojím výhľadom, vďaka ktorému sa vám naša najväčšia vodná priehrada ukáže v celej svojej kráse.

Zrúcaniny kostolíka ležia juhovýchodne od obce Vinné na terase pod vrchom Senderov. Pravdepodobne by mohlo ísť o kostol sv. Kríža postavený prvým uhorským mníšskym rádom sv. Pavla prvého pustovníka. Dobrovoľníci tu osadili veľký drevený kríž a informačné tabule, z ktorých sa dozviete viac o histórii kostolíka. Vďaka polohe tejto málo zachovanej pamiatky sa vám naskytnú výhľady nielen na Zemplínsku šíravu, ale aj na okolitú prírodu južného Zemplína.

Otváracie hodiny:

Kostolík je voľne prístupný

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Kostolík pod Senderovom

Ako sa dostanete ku kostolíku?

K ruinám kostolíka vedie nenáročná turistická trasa z obce Vinné a Kaluže a okrem peších turistov je vhodná aj pre cyklistov.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross