Šikľavá skala

,,Let it go, let it go...." spievala si Majka v izbe pred oknom, za ktorým zúril mráz a padal hustý sneh.
,,Vieš, čo to znamená, keď je vonku takáto zima?" ozval sa Kaškov hlas niekde v izbe.
,,Že sa nič nedá robiť!" ofučane mu odpovedala Majka.
,,Ale kdeže! Poznám jedno miesto, ktoré sa vďaka mrazu zmení na skutočné ľadové kráľovstvo. Skoro také, aké si vyčarovala Elza v tej tvojej rozprávke," žmurkol na ňu Kaško a veľmi dobre vedel, že prehovárať ju, aby vystrčila päty z domu aj v zime, nebude potrebné.

Po pravej strane rieky Hornád medzi obcami Matejovce nad Hornádom a Chrasť nad Hornádom sa nachádza rozsiahly vápencovo-zlepencový skalný útvar nazývaný Šikľavá skala. Vodopád na dlhom skalnom previse obklopený skalnými bralami a drobnými jaskyňami  odporúčame navštíviť počas mrazivej zimy, keď stekajúca voda vytvára skutočne nádherné ľadové kráľovstvo. Gigantické cencúle tvoriace súvislú ľadovú oponu sú veľkým zážitkom pre návštevníkov a tiež vyhľadávaným miestom pre fotografov. 

Otváracie hodiny:

Skala je voľne prístupná

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Šikľavá skala

Ako sa dostanete k Šikľavej skale?

Šikľavú skalu nájdete pri prechádzaní poľnou cestou, spájajúcou Matejovce nad Hornádom a Chrasť nad Hornádom. V blízkosti zaujímavého prírodného úkazu je aj informačná tabuľa.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross