Sninský kameň

,,Kaško, Kaško, ocko a mamka chcú ísť s nami na výlet, ale dali si podmienku. Chcú ísť do prírody, trošku na turistiku, a za výhľadmi. Poraď nám, prosím," prosíkali deti Kaška.
,,Toto vôbec nebude problém. Jedna z najkrajších túr, na ktorej sú výhľady, že dovidíte až do ďalších krajín, je určite túra na Sninský kameň!"

Ak máte dostatok síl a turistika vám nie je úplne cudzia, odporúčame vyšliapať si od Morského oka na Sninský kameň. Verte, že výhľady sú nádherné. Rebríkmi sa dostanete na výrazný skalný hrebeň s dvoma vrcholovými plošinami, ktoré sa vypínajú nad okolitými bukovými lesmi do výšky asi 15 – 20 m a vznikli približne pred 9 miliónmi rokov. Uvidíte na všetky svetové strany, celý Zemplín a dokonca až na Ukrajinu i do Poľska.

Cestou späť môžete načerpať nové sily v bufete pri Morskom oku.

Otváracie hodiny:

Sninský kameň je voľne prístupný

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Sninský kameň

Ako sa dostanete k Sninskému kameňu?

Z parkoviska pod Morským okom nasledujte modrú turistickú značku cez rozchodník Morské oko - kaštielik k sedlu Tri Table, následne po červenej značke až na samotný Sninský kameň. Na vrchole dbajte o svoju bezpečnosť.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross