Stratenský kaňon

Do pozornosti dávame prírodnú rezerváciu Stratená v južnej časti Národného parku Slovenský raj. Je síce známa, no jej zákutia paradoxne nepatria medzi najnavštevovanejšie miesta. Dedinka s výstižným názvom Stratená  sa doslova stratila v objatí Sokolích skál a tieni strmých zrázov, kde slnko v zimných mesiacoch takmer nezasvieti. Dotvára ju atraktívny Stratenský kaňon s náučným chodníkom. Rázovitú dolinu, dlhú 2 km, vytvorila dlhoročná činnosť rieky Hnilec a vhodný je aj pre menej zdatných turistov. Majestátnymi vápencovými bralami sa vlní romantická stará cesta popri riečke Hnilec, doplnená informačnými panelmi a predstavuje prvý náučný chodník na Slovensku vhodný pre imobilných občanov. Kolmé steny kaňonu sú posiate zaujímavými skalnými dutinami, fantastickými útvarmi a jaskyňami.

Otváracie hodiny:

Stratenský kaňon je otvorený celoročne

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete na stránkach: Slovenský raj alebo Náučné chodníky

Ako sa dostanete do Stratenského kaňonu ?

Východiskom na túru do Stratenského kaňonu môže byť obec Stratená (nenáročná, 1,6 km, 25 min. po červenej turistickej značke), alebo osada Dobšinská Ľadová Jaskyňa (nenáročná,  2,9 km, 55 min. po červenej turistickej značke).

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross