Tufový kaňon

Takmer nedotknutá príroda a tak trochu prekážková dráha. Trúfnete si? Vydajte sa zdolať tufový kaňon v Slanských vrchoch.

Skrytý verejnosti no o to pôsobivejší je tufový kaňon medzi obcami Ploské a Ortáše. Kaňon rokmi vyhĺbila rieka a dozdobili ho popadané stromy okolitého lesa nádherne obrastené machom. Ocitnete sa v obklopení vysokých tufových skál miestami vysokých až 12 metrov. Pri prechode tejto takmer 56 metrov dlhej rokliny budete musieť zdolávať okolitú zeleň a stromy. Bude to naozaj dobrodružné. Trasa vás zavedie až na vŕšok kde je umiestnený drevený kríž, posed a ohnisko na opekanie, kde si môžete vychutnať aj výhľady do okolia.

Otváracie hodiny:

Kaňon je voľne prístupný

Vstupné:

Bez poplatku.

Ako sa dostanete ku kaňonu ?

Trasa nie je dobre značená. Najlepším východiskom do kaňonu je obec Ploské. Medzi obcami Ploské a Ortáše je vpravo nenápadná panelová cesta, na konci ktorej môžete odstaviť auto. Ku kaňonu vás navedie vyšliapaná cestička a tabuľka so šípkou ku kaňonu.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross