Turistický vláčik Gelko

,,Ale mne sa už nechce chodiť! Mňa už bolia nohy!" rozčuľovala sa Majka počas výletu v okolí Gelnice.
,,Majka, predstaň! Ešte nás čaká prechádzka k Turzovskému jazeru, okolo štôlne Jozef a k baníckemu skanzenu, ešte vydrž!" povzbudzoval ju brat Maxík.
,,Počkaj, Maxík! Nemusíme ju nútiť, môžeme si všetci oddýchnuť. Stačí ak nasadneme na turistický vláčik s menom Gelko, ktorý nám odchádza spred Zimného štadióna v Gelnici" pridal sa do debaty Kaško a razom zmenil výraz na Majkinej tvári.

Mesto Gelnica je krásne banícke mesto, ktoré je bohaté na svoju históriu a vie ponúknuť návštevníkov krásnu prírodu, vhodné podmienky na turistiku a atraktivity nášho regiónu a Hnileckej doliny v každom ročnom období. Banícke múzeum na gelnickom námestí, Štôlňa Jozef, banský skanzen s replikami banských strojov ako je pochwerk a tavná pec, ale tiež Turzovské jazero, staré turzovské kúpele či tzv. kyslíkové trasy. Všetky tieto zaujímavé miesta môžu ľudia navštíviť, ak nastúpia na nový turistický vláčik s menom Gelko.Vláčik má kapacitu 29 miest a deti do 15 rokov si cestu vláčikom môžu vychutnať len v sprievode dospelej osoby.

Slávnostné otvorenie Turistického vláčika bude v septembri 2022!

Prevádzková doba:

sobota - nedeľa:

Zimný štadión - Turzov/Skanzen: 10:30; 11:30
Turzov/Skanzen - Zimný štadión: 12:00

Cenník:

  • dospelí – 3 €
  • deti od 1 roku, študenti, ZŤP, dôchodcovia – 1 €

Lístky na vláčik si viete zakúpiť na Zimnom štadióne v Gelnici

Objednávka celého vláčika: 100 € - v cene je okrem vláčika aj podrobný výklad o pamiatkach s možnosťou návštevy jednotlivých atrakcií.

Kontakt:

Ako sa dostanete na turistický vláčik?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross