Turniansky hrad

,,Legenda hovorí, že po hradbách Turnianskeho hradu sa ešte aj dnes prechádza duch jednej z dcér hradného pána Bebeka," ukončil rozprávku Kaško.
,,Kaško, ja sa bojím, ja tam nechcem ísť!" skryla sa pod deku Majka.
,,Nemusíš sa báť, je to len legenda. Navyše je to veľmi krásna zrúcanina hradu, odkiaľ je nádherný výhľad."

Zrúcaninu Turnianskeho hradu možno nájsť na vrchole výrazného vápencového vrchu nad obcou Turňa nad Bodvou. Vznikol pravdepodobne na prelome 13. a 14. storočia a patril rodu Tornayovcov. Neskôr ho vlastnili viacerí páni a ustál rôzne krušné chvíle. V roku 1848 nakoniec podľahol požiaru a odvtedy je ruinou. O jeho obnovu sa snaží združenie na záchranu Turnianskeho hradu. Rozsiahle obzory z výšky múrov potešia všetkých milovníkov výhľadov. Podľa povesti sa v noci na jeho hradbách zjavuje prízrak hradnej pani, no ak sa nebojíte, zjaví sa vám aj za bieleho dňa.

Otváracie hodiny

Hrad je voľne prístupný

Vstupné

Bez poplatku

Kontakt

Viac informácií o hrade nájdete tu: Turniansky hrad

Ako sa dostanete k hradu ?

Hrad je prístupný odbočkou z modrej turistickej značky, ktorá začína v obci. Vašu cestu môžete začať z parkoviska pri reštaurácii "Reštaurácia pod hradom" alebo spred penziónu Réva.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross