Vojenské bunkre v obci Slanská Huta

„Kaško, Majka má dnes prvú baletnú hodinu, takže sa môžeme konečne zahrať na vojakov!“ kričal Maxík ešte ani poriadne za sebou nestihol zavrieť dvere domu. Kaško sa razom zjavil so skvelým nápadom: „Tak na túto hru poznám super miesto. Ide sa!“

Vojenské bunkre boli postavené pozdĺž slovensko-maďarskej hranice v rokoch 1937-1938 medzi obcami Slanská huta, Kuzmice a Michaľany. Bolo tu okolo 55 takýchto vojenských opevnení zo železno-betónovej konštrukcie a ich úlohou bolo zabrániť možnému prieniku maďarských vojsk na naše územie. Zvyčajne boli tieto malé pevnosti s dvoma strieľňami, hrubými  múrmi a do jednej sa zmestilo sedem vojakov. Dodnes sa zachovalo okolo 20 bunkrov. Dva z nich sa nachádzajú v súkromných záhradách v obci Slanská huta. Ostatné môžete obdivovať v okolitých lesoch z oboch strán zelenej turistickej značky smerom na stredisko Izra.

Otváracie hodiny:

Bunkre sú voľne prístupné (po zime sa v nich môže nachádzať voda)

Vstupné:

Bez poplatku

Ako sa dostanete k bunkrom ?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross