Vyhliadková veža – Gombasek

„Maxík, kde je najhlbšie na svete?“ opýtala sa Majka bračeka. „Hm, myslím, že niekde v jaskyni, alebo na dne priepasti,“ odvetí zamyslene. „A kde je najvyššie na svete?“ opýta sa po chvíli. „Asi na nejakom vysokom štíte, alebo na rozhľadni,“ opäť trpezlivo odpovie Maxík. Krátke ticho prerušil Kaško, ktorý sa hojdal na stoličke pod oknom. „… a viete, že také miesto poznám? Je to predsa neďaleko Gombaseckej jaskyne. Poďme na výlet a presvedčme sa,“ povedal a súrodenci nestihli povedať ani „švec“, keď ich Kaško schytil a razom preniesol na kraj obce Slavec, neďaleko Gombaseckej jaskyne.

V areáli gotického kláštora pavlínov zo 14. storočia vyrástla pred niekoľkými rokmi originálna novodobá zvonica. Po krátkom čase ju premenili na vyhliadkovú vežu a návštevníci tak získali jedinečnú možnosť obzrieť si zhora najvýznamnejšiu pamiatku v blízkosti Gombaseckej jaskyne. Nie je síce vysoká, ale je nenáročná a poteší aj tých, ktorí by mohli mať strach z výšky.

Zo zvonice či rozhľadne vidieť všeličo, najmä malebnú prírodu pod Silickou planinou, kamenný lom, historický areál, ale aj jednu zo šestice sprístupnených jaskýň na území Košického kraja, zapísanú v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem vyhliadkovej veže je pod rozhľadňou zaujímavá atrakcia – Okno do minulosti a do budúcna by mala pribudnúť aj lanová dráha Zipline.

Otváracie hodiny

Otvorené denne.
Gombasecká jaskyňa počas sezóny.

Vstupné

Vstup do areálu Gombasek ani vstup na vyhliadkovú vežu nie sú spoplatnené.

Kontakt

Obecný úrad Slavec
058 / 792 13 32
Viac informácií nájdete na: www.slovensky-kras.eu

Ako sa dostanete k vyhliadkovej veži ?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross