Zádielska tiesňava

Pamätáte si príbeh, kedy Kaško súťažil s Košickým vetrom? Navštívte miesto, kde sa to celé odohralo! Zistíte, že Cukrová homoľa nie je vôbec sladká a ktovie či dovidíte až na jej vrchol. Ale majte sa na pozore, môže sa totiž stať, že šibal Košický vietor vám rozstrapatí vlasy.

Rozľahlá skalnatá tiesňava krasového pôvodu sa nachádza vedľa obce Zádiel. Je dlhá asi 3 km a jej bralá sú dobre viditeľné už z diaľky. Kľukatiaci sa potok Blatnica tu vytvoril rôzne zákutia, útesy a maličké zátoky. V niektorých miestach je široká iba 10 metrov, pričom samotné vápencové steny dosahujú výšku až 300 metrov. Strmé skalné koryto potoka vás príjemne schladí aj uprostred najväčších horúčav. Počas prechádzky si nezabudnite všimnúť vysokánsku skalnú ihlu nazývanú Cukrová homoľa.

Ak vám nestačí pozerať sa na krasové zrázy len zdola, smelo vystúpte až na Zádielsku planinu, kde sa nachádza viacero výhľadových miest. Verte, že tieto výhľady vám skutočne vezmú dych.

Otváracie hodiny

Tiesňava je voľne prístupná

Vstupné

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Národný park Slovenský kras

Ako sa dostanete k Zádielskej tiesňave ?

Parkovisko sa nachádza pred samotným vstupom do tiesňavy, v obci Zádiel.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross