Zejmarská roklina

Národný park Slovenský raj je plný turistických trás rôznej obtiažnosti. Tentokrát sa zameriame na južnú časť parku a predstavíme si jedinú sprístupnenú roklinu v tejto oblasti - Zejmarskú roklinu.

Turistiku do Zejmarskej rokliny odporúčame v každom ročnom období pretože vždy vás prekvapí očarujúcou scenériou. Samozrejme treba dbať aj na opatrnosť pri jej prechode keďže po trase musíte zdolať aj niekoľko rebríkov. S troškou adrenalínu v krvi budete na tento výlet ešte určite dlho spomínať.

Turistiku môžete začať v obci Dedinky kde budete nasledovať červenú turistickú značku. Rebríky následne prejdete po modrej značke, ktorou sa dostanete na planinu Geravy. Tu sa nachádza aj horský hotel s rovnakým názvom kde sa môžete občerstviť a nabrať sily. Zostúpite už mimo rebríkov po zelenej značke a opäť sa dostanete do Dediniek.

Otváracie hodiny:

Roklina je voľne prístupná

Vstupné:

Prechod roklinou je spoplatnený.

Kontakt:

Interaktívnu turistickú mapu nájdete tu: Zejmarská roklina

Zoznam roklín Slovenského raja: Rokliny

Ako sa dostanete k rokline ?

Auto môžete odstaviť v obci Dedinky. Trasa je dobre značená. Pri prechode rebríkmi zvýšte opatrnosť.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross