Jarné prázdniny v krajine Haravara

Ahojte kamoši! Do našej čarovnej krajiny Haravara sa blížia JARNÉ PRÁZDNINY! Bude to super príležitosť navštíviť jedinečné miesta a podujatia v Košickom kraji - tak neseďte doma ale hybajte sa s nami!

Rôzne aktivity cez jarné prázdniny vás určite nenechajú sedieť doma! V celom kraji je pripravený program nabitý podujatiami a atrakciami nielen v hlavnom meste krajiny Haravara - v Košiciach, ale aj v celom regióne!

Podujatia počas jarných prázdnin:

nedeľa 25. februára = Kreatívny labyrint - Východoslovenská galéria v Košiciach - téma workshopu Jar. Východoslovenská galéria v Košiciach približuje umenie aj rodinám s deťmi. Pridajte sa na kreatívny workshop vždy na tému aktuálnej výstavy s výkladom prispôsobeným veku detí.

nedeľa 25. februára = predstavenie Škaredé káčatko divadlo Anička všetkým deťúrencom predstaví rozprávku Hansa Christiana Andersena, ktorú pozná celý svet; pútavým spôsobom vtiahne deti do príbehu, ktorý sa odohráva hlavne v zvieracej ríši. 

pondelok 26. februára = KidsCHAT kreatívny workshop - 3 hodinový zážitkový workshop zameraný na rozvoj kreativity, sebavedomia a uvoľnenie napätia. Súčasťou podujatia budú senzorické hry, arteterapeutické a pohybové aktivity. Workshop prebieha bez prítomnosti rodičov. (CHAT - Centrum pre kreatívnu liečbu Arteterapiou Hlavná 23/40, 040 01 Košice)

nedeľa 3. marca = v Spišskom divadle sa bude počas jarných prázdnin odohrávať inscenácia z Andersenových rozprávok - Rozprávky z krivého zrkadla. Ide o moderné spracovanie týchto tradičných rozprávok, ktoré dopĺňajú veselé pesničky, tance a vizuálne pútavé kostýmy. Lístky si viete zakúpiť na linku TU.

Predstavenia v Bábkovom divadle v Košiciach

utorok 27. februára = Guľko Bombuľko (10:00)

streda 28. február = Hľadá sa snehuliak! (10:00)

piatok 1. marec = Koza odratá a jež (10:00)

nedeľa 3. marec = Koza odratá a jež (14:30 a 16:30)

Prázdninové programy v krajine Haravara 

Pre kreatívnych Haravarčanov si Galéria umelcov Spiša nachystala tvorivé dielničky pre celú rodinu! Dielne sa budú konať v termíne od 26. februára do 1. marca 2024 v budove GUS v Spišskej Novej Vsi. Je potrebné sa vopred nahlásiť. Viac informácií nájdete TU.

V Michalovciach budú počas jarných prázdnin pre všetky deti pripravené zážitkové dopoludnia v kaštieli! Zaujímavé a kreatívne úlohy a aktivity budú pre prázdninujúce deti pripravené každý deň v čase od 7.30 do 11.30. Cena vstupu na dieťa je 1,50 eur. Viac informácií nájdete TU.

Ak máte záujem o vesmírne a planetárne aktivity, určite neostanete nasucho! CVČ v Košiciach v dňoch 28. a 29. februára ponúka program pre deti a rodičov so vstupmi o 15:00, 17:00 a 19:00! Program v planetáriu sa uskutočňuje za každého počasia na adrese Popradská 86. Bližšie informácie nájdete TU.

Dom remesiel v Košiciach aj v priebehu jarných prázdnin predstavuje reinštaláciu výstavy „Koleso, koleso, okolesilo si sa“. Výstava prezentuje tradičnú drevenú hračku a jej prieniky do dizajnu v dialógu minulosti a súčasnosti. Viac informácií nájdete TU.

Tábory cez jarné prázdniny v krajine Haravara:

Jarný prímestský tábor 26.2.-1.3. 2024

ZOO Košice cez jarné prázdniny organizuje prímestský tábor s bohatým programom a hromadou zábavy! Viac informácií nájdete TU.

Denný jarný tábor vo FUNparku 26.2.-1-3. 2024

FUN PARK už 12 rokov pripravuje pre deti prostredníctvom denných táborov množstvo zážitkov a smiechu. Tábor je určený pre deti od 4 do 12 rokov. Vďaka profesionálnym animátorom, ktorí svoju prácu milujú, sa u nás žiadne dieťa nikdy nenudí! Pre viac informácií kliknite SEM.

Užite si jarné prázdniny spolu s nami!

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross