Beňatinské jazero

,,Amonity sú pomerne veľké morské organizmy, ktoré dokumentujú prítomnosť mora nad dnom, ktoré je dnes povrchom Slovenska," opakoval si Maxík deň pred písomnkou. ,,Kaško, ja si to pamätám len vďaka tebe a tomu, že si nás s Majkou zobral k beňatinskej veľrybe. Ďakujem!"
,,Vidíš, Maxík, výlety po krajine Haravara sú nielen zábavné, ale aj poučné."

Krásne tyrkysové jazero sa nachádza v blízkosti obce Beňatina, podľa ktorej je aj rovnako pomenované. Kedysi sa na tomto mieste nachádzal travertínový lom, ktorý neskôr zaplavila priezračná spodná voda. Svojím sfarbením je jazero unikátnym prírodným úkazom. Navyše, ak sa lepšie prizriete, na červenom travertíne na útese uvidíte kresbu pripomínajúcu odtlačok pravekej veľryby. Nájdete ju?

Jazero je vzdialené od obce Beňatina cca 2km a okolo jeho obvodu je vybudovaný turistický chodník s vysunutými vyhliadkami, fotopointom a lavičkami. V blízkosti jazierka je aj posed s možnosťou opekania a informačná tabuľa. V blízkej budúcnosti sa pri jazere plánuje výstavba zip-line z dotačnej výzvy programu Terra Incognita.

Otváracie hodiny

Jazero je voľne prístupné

Vstupné

Bez poplatku

Ako sa dostanete k jazeru ?

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Hlavná 48,
040 01 Košice, Slovakia