Zážitkový chodník - Cesta bojovníka

V krajine Haravara je množstvo atrakcií a prírodných krás. Niekedy sa nachádzajú priamo pred nami, inokedy musíme prejsť do hlbín lesa aby sme ich objavili. Na ceste bojovníka si môžete otestovať svoje schopnosti. Cesta bojovníka je zážitková trať, na ktorej sa nachádzajú v zemi osadené drevené lavičky a hrazdy. Otestujte si svoju fyzickú kondičku.

Novinkou je aj čarovný les. Ide o areál, kde si môžete oddýchnuť a precítiť lesnú atmosféru, zvuky zvierat či žblnkotanie potôčika. Tohtoročnou novinkou sú land-artové objekty a turistický prístrešok v stredovekom štýle s multimediálnym zariadením, ktoré prehráva zhudobnené príbehy, povesti a legendy o tejto krásnej lokalite. Osadené informačno-edukačné tabule pútavým spôsobom približujú okolitú krajinu a jej špecifiká z prírodného, historického a kultúrneho hľadiska.

Otváracie hodiny:

Atrakcia je voľne prístupná bezplatne a neobmedzene.

Ako sa dostanete na cestu bojovníka?

Nachádza sa na žltej turistickej trase, ktorá kopíruje Prielom Hornádu zhora. Priblíži tiež históriu Zelenej hory, ktorá sa tiahne od doby kamennej a na ktorej stoja zvyšky stredovekého Marcelovho hradu.

Cesta bojovníka

Je osadenie prvkov určených na podporu fyzickej aktivity návštevníka. Osadené prvky budú prístupné počas celého roka bezodplatne. Produkt tiež môže byť využitý na menšie podujatia, prípadne na viacdňové branné cvičenie žiakov základných a stredných škôl.

Čarovný les

Ide o vytvorenie viacúčelového areálu primárne určeného na oddych a vnímanie atmosféry okolitej prírody. Súčasťou areálu budú výtvarné prvky, turistický prístrešok s multimediálnym zariadením a zabezpečenými skladovými priestormi. V neposlednom rade budú rozmiestnené informačno-edukačné tabule, ktoré pútavým spôsobom priblížia okolitú krajinu a jej špecifiká z prírodného, historického a kultúrneho hľadiska. Projekt prelína nepoznanú lokálnu archeológiu a históriu, environmentálnu osvetu, rôzne telesné/športové aktivity, ale aj oddych a odpočinok. Zámerom projektu je vytvorenie zážitkových produktov, ktoré budú postavené na autentických hodnotách územia. Plánuje sa vybudovať prístupovú, oddychovú, ale aj interpretačnú infraštruktúru. 

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross