Horská chata Lajoška

,,Dnes pôjdeme celý čas po červenej," oznámil Kaško svojim kamarátom.
,,Po červenej?" jednohlasne sa spýtali súrodenci.
,,Po červenej turistickej značke, ktorá nás dovedie až tam kde je chata Lajoška! Tam nás čaká odmena - tá najchutnejšia," vysvetlil Kaško a šibalsky si pošúchal po brušku.

Je jedna z najobľúbenejších turistických chát v okolí Košíc. Nachádza sa pod vrchom Predná Holica, je otvorená celoročne a poskytuje oddych, ubytovanie a občerstvenie všetkým nadšencom turistiky. Je aj dôležitým turistickým objektom priamo na hlavnom hrebeni Volovských vrchov na trase červenej turistickej značky – Cesty hrdinov SNP.

Prvá útulňa na tomto mieste stála už v roku 1914. Počas druhej svetovej vojny dokonca bola okupovaná striedavo partizánmi a fašistickými vojskami až kým ju nakoniec maďarskí vojaci nevyhodili do vzduchu. Jej nová výstavba sa začala v roku 1946 no jej úplne najnovšia éra nastáva v týchto časoch, keďže prechádza rozsiahlou rekonštrukciou.

Kedy je otvorená chata Lajoška?

Pondelok: zatvorené
Utorok: 09:00 – 16:00 hod.
Streda: 09:00 – 16:00 hod.
Štvrtok: 09:00 – 16:00 hod.
Piatok: podľa záujmu navštevníkov
Sobota: podľa záujmu navštevníkov
Nedeľa: 09:00 – 16:00 hod.

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: lajoska.sk

Kde je chata Lajoška?

K chate sa dostanete zo strediska Jahodná pešo alebo tí zdatnejší aj na bicykli a v zime na lyžiach či bežkách. Prístup je však možný aj z obcí: Vyšný Klátov, Opátka, Hýľov, Košická Belá, Zlatá Idka.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross