Geoturistický náučný chodník Rotenberg

Prejdite sa po stopách baníkov! Na Červenom vrchu pri obci Smolník nájdete novinku v podobe geoturistického náučného chodníka, ktorý vás zavedie na prechádzku okolo zachovaných pamiatok historického baníctva. Neváhajte a prejdite sa " Banskou Štiavnicou východu" kde banská tradícia siaha až do 14. storočia. Chodník je dlhý približne tri kilometre, vedie až k banskej štôlni a po jeho trase nájdete aj lavičky a informačné tabule. Prírodné prostredie vám ponúkne nádherné výhľady na okolité Volovské vrchy.

Otváracie hodiny:

Otvorené celoročne

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete na stránke: www.geoturizmus.sk
V prípade záujmu o zabezpečenie odborného sprievodcu geoturistickým chodníkom, alebo o sprevádzanie v anglickom, alebo nemeckom jazyku, kontaktujte: info@geoturizmus.sk

Ako sa dostanete k náučnému chodníku ?

Začiatok novootvoreného geoturistického chodníka je situovaný pri barokovej kaplnke Jána Nepomuckého. Neďaleko od tohto miesta sa nachádza budova budúceho Informačného centra občianskeho združenia GeoTour, ktorá by v budúcnosti mala slúžiť ako turistické informačné centrum celej tejto oblasti.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross