Green Point - vyhliadková veža pri Kluknave

,,Kaško, čo to tam v diaľke trčí?" čudovala sa Majka a žmúrila do slnka, kým ukazovala na neidentifikovateľný objekt medzi stromami.

,,Noooo, ak som dobre čítal, tak by to mala byť nová vyhliadková veža s takým zvláštnym názvom "Zelený bod" alebo tak nejak," povedal Kaško, ktorý sa asi po prvýkrát zdal neistý svojimi znalosťami.

,,Vyhladková veža, z ktorej je vidieť do celého okolia? Ako je možné, že sme tam ešte neboli?" rozčuľoval sa Maxík a už si balil batoh a vyrážal smerom k veži. ,,Vieš, že ja milujem výšky a nové miesta!"

,,Ja som vedela, prečo som dnes navrhla výlet do Kluknavy, som asi cítila, že tu objavíme niečo nové" chichotala sa Majka.

Pri obci Kluknava práve vyrástla vyhliadková veža, z ktorej výhľad Vám vyrazí dych! Z veže je vidieť vrchy ako Kloptaň, Dvoriská, Sľubica, Krompašský vrch, Slovinskú a Bielu skalu a najvyšší vrch Kráľovu hoľu. Návštevníkom pomôže aj rozšíriť obzor vedomostí o obnoviteľných zdrojoch energie.

Vyhliadková veža sa odlišuje nielen svojím unikátnym architektonickým dizajnom od jej autora Igora Cziela, ale tiež schopnosťou vlastnej výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, vrátane veterného a slnečného zdroja. Budete si tu tým pádom vedieť dobiť svoj telefón, či elektrický bicykel.

Veža je vzdialená od obce približne 1,5 hodiny chôdze. Vďaka osvetleniu je prístupná aj večer, čiže sem budete môcť zavítať aj večer a pokochať sa nočnou oblohou, či výhľadom na okolitý kraj.

TIP na výlet:

Ak sa rozhodnete pre výlet do Kluknavy a okolia, určite odporúčame zahrnúť do svojho programu aj prechádzku Náučným chodníkom Osobnosti a história Kluknavy. Dĺžka chodníka je necelých 8 kilometrov, nachádza sa tu 6 zaujímavých zastávok, začínajúc a končiac pri historických dominantách obce.

Vstupné

Vstup na vyhliadkovú vežu je bezplatný.

Ako sa dostanete na vyhliadku pri Kluknave?

Vyhliadka sa nachádza pri obci Kluknava - dostanete sa k nej z obce dvoma cestami:

  1. Trasa po modrej turistickej značke.
  2. Smer okolo kostolíka Sv. Anny.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross