Hrnčiarska dielňa na Košickom hrade

Historická hradná dedinka na Košickom hrade. Ako kedysi fungovali naši predkovia na hradných nádvoriach? Novinkou na Košickom hrade je hrnčiarska dielňa. Vyskúšajte si urobiť vlastné hrnčiarske výrobky, ako to kedysi robila naši predkovia.

Otváracie hodiny

Areál Košického hradu je dostupný na individuálnu návštevu celoročne a počas letnej sezóny sa každú nedeľu uskutoční komentovaná prehliadka pri hrnčiarskej dielni od 10:00 do 15:00 hod. Počas pracovných dní, od utorka do nedele, od 10:00 do 18:00 hod., je hrnčiarska dielňa dostupná k nahliadnutiu po požiadaní pracovníka infocentra v areáli.

Hrnčiarska dielňa na hradnej dedinke

Súčasťou dielne sú manuálne poháňané hrnčiarske kruhy, police na odkladanie schnúcej keramiky, tradičné náradie na spracovanie hliny a vypaľovacia pec. V oplotenom dvore dielne je pripravené posedenie pre hrnčiarov a kurzistov, ktoré v letných mesiacoch môžu využiť na tvorbu na čerstvom vzduchu.

Návštevníci majú možnosť si individuálne alebo skupinovo objednať hrnčiarsky kurz a vyskúšať si toto remeslo na vlastnej koži. Pasívni návštevníci hradu, vďaka otvorenej prednej strane dielne, budú môcť nakuknúť do vnútra a vidieť, ako sa vyrába keramika tradičným spôsobom, zatiaľ čo oplotenie areálu kurzistom zabezpečí súkromie. 

Kde sa nachádza hrnčiarska dielňa na Košickom hrade?

Čo si rozhodne nenechajte ujsť

Na Košickom hrade rozhodne stojí za návštevu les na Hradovej, v tónoch stredovekej hudby na podujatí Musica historica. Na podujatí Teatrum in Castrum uvidíte historické divadlo z obdobia stredoveku. Ochutnajte klasické stredoveké jedlá na podujatí Hradná vareška. Počas Turnaja, ktorý sa organizuje pri príležitosti udelenia erbovej listiny mestu Košice a tajomné nočné zákutia hradu môžu preskúmať počas podujatia Čierna noc

Kontakt

Webstránka: http://kosickyhrad.sk/o-nas/

Telefón: +421 949 869 861

E-mail: info@kosickyhrad.sk

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross