Drezinový ovál v Košiciach

V jeden pekný slnečný deň sa z detskej izby v Košiciach ozýval detský smiech a krik. Áno, tipujete správne, bola to Majka s Maxom.
,,Maxík, ja už nevládzem," smiala sa Majka, ktorá lapala po dychu a skákala z postele na stoličku a na skrinku. Hrali sa spolu hru "Zem je láva" a kto stupil na zem, prehrá.
,,Majka! Musíme to zvládnuť, už len chvíľku a túto lávovú lavínu prežijeme!" kričal Maxík a skočil zo skrine priamo na otvorené dvere, za ktoré sa zachytil a visel na nich ako kocúr.
,,Kamaráti, a čo tak ísť na vzduch?" znenazdajky sa ozval Kaškov hlas od okna. ,,Kúsok za Košicami je taký areál, kde majú drezinový ovál a keďže máte viditeľne veľmi veľa energie, tu ju určite vykrútite!"

Dreziny sú malé koľajové vozidlá, poháňané vlastnou silou, ktorých rýchlosť si regulujete vy sami. Vďaka svojmu sprevodovaniu sú bezpečné a umožňujú zážitok z jazdy pre malých i veľkých návštevníkov. Drezinový ovál v Košiciach prevádzkuje Detská historická železnica a jazdu na prvom drezinovom ovále na Slovensku si môžete vychutnať na košickej Alpinke, kde je k dispozícii uzavretý koľajový okruh s rozlohou takmer 300 m a rozchodom 600 mm.

Otváracie hodiny:

Sobota - nedeľa od 10:00 hod do 15:30 hod.

Cena za prenájom 1 dreziny pre max 4 osoby

1 okruh 3 €
3 okruhy 5 €
7 okruhov 9 €
Deti do 6 rokov zdarma

Platba na mieste a len v hotovosti. DIEŤA DO 6 ROKOV BEZPLATNE len v sprievode osoby staršej ako 15 rokov.

Kontakt:

tel. kontakt: +421 55 305 66 66  /  +421 910 770 905 
email: kezeleznica@gmail.com

Viac informácií nájdete na: www.detskazeleznica.sk

Ako sa dostanete k drezinovému oválu?

Do rekreačného centra vás odvezie aj autobus, ktorý vás vysadí na autobusovej zastávke na križovatke, odkiaľ sa krátkou prechádzkou presuniete až priamo k drezinám. Alebo nasadnite na detskú historickú železničku v Čermeli a vysadnite priamo pri drezinách. Posledná možnosť, ako sa dostať k drezinovému oválu na Alpinke je autom, ktoré viete odparkovať popri ceste.

Ako fungujú dreziny?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross