Kaštieľ Františka II. Rákocziho v Borši

„Kaško, nepoznal si náhodou aj Františka II. Rákócziho? Tiež by som chcel byť taký mocný a odvážny ako on,“ pýtal sa Maxík zaujatý textom z učebnice dejín. „Čoby nie, poznal! Poďte, ukážem vám kde sa narodil.“

Renesančný novo zrekonštruovaný kaštieľ z polovice 16. storočia vznikol na mieste stredovekého vodného hradu. Do histórie sa zapísal najmä tým, že sa tu narodil František II. Rákóczi – vodca posledného protihabsburského stavovského povstania. Stalo sa tak 27. marca 1676.

Dnes slúži kaštieľ ako múzeum. Expozície približujú život a pôsobenie Františka II. Rákócziho, históriu rodu Rákócziovcov a tiež dejiny samotného kaštieľa. V interiéri sa zachovali renesančné portály, krby, ale aj staršie architektonické prvky zo stredovekého objektu. Nájdete tu aj obchod so suvenírmi, reštauráciu, penzión a taktiež táborisko s možnosťou požičania si kajakov.

V kaštieli na vás čaká stála expozícia, múzeum, ale aj zážitok, spojený s virtuálnou realitou, Escape room, panoramatické premietanie a výstava zbraní.

Otváracie hodiny:

1.marec - 30. september

Pondelok: ZATVORENÉ
Ut-Ne: 10:00 - 18:00

1.október - 28./29. február

Pondelok: ZATVORENÉ
Ut-Ne: 10:00 - 16:00

Vstupné:

Dospelí - 10€
Študent, dôchodca, ZŤP - 5€

Kontakt:

+421 948 140880, muzeum@rakoczino.eu
Viac informácií o kaštieli nájdete tu: Kaštieľ v Borši

Ako sa dostanete ku kaštieľu?:

Auto môžete odstaviť na parkovisku za kaštieľom.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross