Vodná zážitková cesta Oborín

,,Kvak, kvak, kvak," skákala Majka po posteli a hrala sa na malú žabku,
,,SSSsssssssss", hral sa Max na hada a plazil sa po podlahe.
,,Vy ste sa rozhodli zmeniť sa na zvieratká?" spýtal sa ich Kaško, keď vletel do izby.
,,Áno, ale máme dohodu, musíme byť plazom alebo obojživeľníkom a musíme vedieť, aký zvuk vydáva," vysvetlila mu Majka filozofiu ich hry.
,,To vás musím zobrať do Oborínu, kde nás čaká vodná zážitková cesta Oborín! Tam spoznáte ďalšie zaujímavé zvieratká. A ak tam pôjdeme podvečer, nebudeme počuť ani vlastné slovo. Nezabudnite si repelent! Vyrážame!"

Na mŕtvom ramene rieky Laborec v obci Oborín na Zemplíne je vybudovaný náučný chodník s mostíkmi ponad vodu, ktoré umožňujú návštevníkom zoznámiť sa s týmto prírodným prostredím mokradí, močiarov a mŕtvych ramien. Vodná zážitková cesta je vybudovaná tak, aby ste sa nenamočili, no užili si pobyt uprostred močiarov. Dostanete sa tak priamo do diania tohto výnimočného územia s množstvom cenných živočíchov a rastlín. Za súmraku vás prekvapí koncert kvákajúcich žiab a žiaľ aj nálety hladných komárov.

Vodná zážitková cesta Oborín je plná prekvapení

Malým objaviteľom odporúčame pribaliť si do batohu okrem repelentu aj ďalekohľad, pretože súčasťou chodníka je drevená rozhľadňa, slúžiaca na pozorovanie vtáctva a okolitej prírody. Náučný chodník Má dĺžku 3 km s drevenou lávkou (600m) a rozhľadňou na pozorovanie vtáctva. Pozdĺž náučného chodníka sú rozmiestnené informačné tabule, na ktorých sú informácie o chránených živočíchoch a rastlinách, ktoré sa nachádzajú v území Chránenej krajinnej oblasti Latorica a v Chránenom vtáčom území Medzibodrožie a na území európskeho významu Oborínske jamy, ako aj svet vodných živočíchov pozdĺž toku riek Laborec a Latorica.

Otváracie hodiny

Vodná zážitková cesta je otvorená celoročne od 9:00 - 19:00

Vstupné

Dospelý: 2 €
dieťa: 1 €

Ako sa dostanete k zážitkovej ceste?

Malé parkovisko ako aj stojan na bicykle sa nachádza pred vstupom na náučný chodník.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross