Vodná zážitková cesta Oborín

,,Kvak, kvak, kvak," skákala Majka po posteli a hrala sa na malú žabku,
,,SSSsssssssss", hral sa Max na hada a plazil sa po podlahe.
,,Vy ste sa rozhodli zmeniť sa na zvieratká?" spýtal sa ich Kaško, keď vletel do izby.
,,Áno, ale máme dohodu, musíme byť plazom alebo obojživeľníkom a musíme vedieť, aký zvuk vydáva," vysvetlila mu Majka filozofiu ich hry.
,,To vás musím zobrať do Oborínu! Tam spoznáte ďalšie zaujímavé zvieratká. A ak tam pôjdeme podvečer, nebudeme počuť ani vlastné slovo. Nezabudnite si repelent! Vyrážame!"

Na mŕtvom ramene rieky Laborec v obci Oborín na Zemplíne je vybudovaný náučný chodník s mostíkmi ponad vodu, ktoré umožňujú návštevníkom zoznámiť sa s týmto prírodným prostredím mokradí, močiarov a mŕtvych ramien. Dostanete sa tak priamo do diania tohto výnimočného územia s množstvom cenných živočíchov a rastlín. Za súmraku vás prekvapí koncert kvákajúcich žiab a žiaľ aj nálety hladných komárov.

Malým objaviteľom odporúčame pribaliť si do batohu okrem repelentu aj ďalekohľad, pretože súčasťou chodníka je drevená rozhľadňa, slúžiaca na pozorovanie vtáctva a okolitej prírody. Náučný chodník Má dĺžku 3 km s drevenou lávkou (600m) a rozhľadňou na pozorovanie vtáctva. Pozdĺž náučného chodníka sú rozmiestnené informačné tabule, na ktorých sú informácie o chránených živočíchoch a rastlinách, ktoré sa nachádzajú v území Chránenej krajinnej oblasti Latorica a v Chránenom vtáčom území Medzibodrožie a na území európskeho významu Oborínske jamy, ako aj svet vodných živočíchov pozdĺž toku riek Laborec a Latorica.

Otváracie hodiny

Celoročne

Vstupné

Dospelý: 2 €
dieťa: 1 €

Ako sa dostanete k zážitkovej ceste?

Malé parkovisko ako aj stojan na bicykle sa nachádza pred vstupom na náučný chodník.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross