Markušovský skalný hríb

„Vstávajte, ide sa na huby!“ budil Kaško raz zrána deti. „Ale no tak, nechaj nás spať, vieš predsa že huby môžeme zbierať len s rodičmi, aby sme náhodou neodtrhli nejakú jedovatú,“ mračil sa Max, žmúriac do denného svetla spod periny. „My sa však vyberieme ku skalnej hube,“ vysvetľoval Kaško a opäť raz sa pri tom tváril strašne záhadne. Deti sa hneď prebudili a boli nesmierne zvedavé čo im to zas dúšik pripravil za program.

Markušovský skalný hríb je asi tá najväčšia huba akú zrejme vo svojom živote uvidíte. Jedinou jeho nevýhodou je, že sa nedá zjesť či usušiť do kapustnice. Priemer jeho masívneho pieskovcového klobúka je asi 3 metre a noha má výšku približne 8 metrov. Ide o skalný útvar, ktorý môžete vidieť počas prechádzky nenáročným turistickým chodníkom, vhodným pre všetky vekové kategórie, vo vzdialenosti približne 5 km východne od obce Markušovce. Ide o najznámejší útvar tohto typu na Slovensku a je súčasťou prírodnej pamiatky Markušovské steny.

Otváracie hodiny

Skalný hríb je voľne prístupný

Vstupné

Bez poplatku

Ako sa dostanete k Markušovskému hríbu ?

Z obce Markušovce vedie k skalnému hríbu aj náučný chodník. Jeho prvá časť je venovaná historickým pamiatkam v obci no a druhá časť prírodným útvarom. Či prídete vlakom alebo autobusom, z dediny stačí sledovať žlté turistické značky. Tie vás navedú až za dedinu, kde sa začína lesná cesta. Ak prichádzate autom, zaparkovať sa dá v dedine.

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Hlavná 48,
040 01 Košice, Slovakia