Morské oko

„Kaško, tu sme ešte neboli,“ zvolala Majka s prstom ukazujúcim v novučičkej mape. „Je tu napísané M-o-r-s-k-é  o-k-o. Čo to je?“

„Ako som na to mohol zabudnúť? Je to tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku a najväčšie v celej Haravare. A dokonca sa nachádza vo veľmi vzácnom lese, kde rastú aj 200 ročné buky."

Na upätí Vihorlatských vrchov na Zemplíne sa nachádza jazero, ktoré svojím sfarbením pripomína more. Volá sa Morské oko a v jeho priezračnej hladine dovidíte skoro až na samé dno s množstvom rýb. Zrkadliace sa okolité lesy navôkol sú zas vhodné na nenáročnú turistiku. Okolo celého jazera vedie náučný chodník a je určený každému, kto si chce vychutnať túto neobyčajnú atmosféru. Drevené tabule – edukačné prvky a hry prírodnej učebne vám poskytnú viac informácii o tomto mieste.

Z Morského oka sa môžete dostať aj na náučný chodník Vihorlatskými bučinami. Prechádza rozsiahlym komplexom prírodných bukových lesov, ktoré sú zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako "Staré bukové lesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy".

Ak navyše chcete zažiť krásne výhľady a máte už s rodičmi čo to pochodené, môžete od Morského oka vyjsť až na Sninský kameň. Na jeho vrchole si budete pripadať ako páni a panie sveta.

Otváracie hodiny:

Jazero je voľne prístupné

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Chránená krajinná oblasť Vihorlat

Ako sa dostanete k Morskému oku ?

K Morskému oku sa dostanete po modrej turistickej značke z parkoviska za obcou Remetské Hámre. Vedie k nemu cca 2 kilometre dlhý chodník. Trasa je nenáročná s miernym stúpaním a ležérnym tempom dôjdete k Morskému oku ani nie za pol hodinku.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross