Rozhľadňa nad mestom Spišská Nová Ves

Nová červeno-biela rozhľadňa ponúka výhľady na Tatry aj Spiš!

Mesto Spišská Nová Ves vdýchlo nový život rozhľadni, ktorú získali darom od Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a. s. Konštrukciu očistili, natreli a previezli z Bošáce na kopec Schulerloch. Veža sa skladá zo štyroch štvormetrových častí a strechy a poskytuje výhľady na Vysoké Tatry, Spišskú Novú Ves a široké okolie. Mesto tak zatraktívnilo prímestskú oddychovú zónu na juhu mesta, kde sa nachádza aj pútnické miesto s kaplnkou Panny Márie Karmelskej, malá jaskyňa Školská (Karasova) diera či multifunkčný areál na rôzne druhy športov.

Otváracie hodiny:

Celoročne

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Bližšie informácie nájdete na stránkach mesta: spisskanovaves.eu

Viac informácii vám radi poskytnú aj v turistickom informačnom centre v Spišskej Novej Vsi na Letnej 49, +421 53 429 82 93, +421 53 442 82 92

Ako sa dostanete k rozhľadni?

K rozhľadni sa dostanete po zelenej značenej trase buď z Novoveskej Huty (zaparkovať môžete pri pohostinstve Poľovník) alebo od Tarče (domova dôchodcov). Obe trasy majú približne 4,5 km (cca 1 hod. chôdze).

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross