Slavošovský tunel

Pamätáte si ešte na príbeh, ako deti s Kaškom hľadali zamrznutého mamuta? Počas svojej výpravy navštívili obec Slavošovce, odkiaľ pochádza známy rozprávkar - Pavol Emanuel Dobšinský. Tu im Kaško ukázal jedno magické miesto - Slavošovský tunel, v ktorom ožívajú príbehy a rozprávkové bytosti. Nebojíte sa?

Prechádzka Slavošovským tunelom vám zaručí rozšírenie zreničiek a štipku adrenalínu v krvi. Tunel nikdy neslúžil svojmu účelu, vlaky tade nepremávali, no napriek tomu spája ľudí - dve doliny medzi ktorými niet inej cesty. Dnes je zaujímavou technickou pamiatkou. Na prechádzku si nezabudnite zbaliť baterky, pôjdete totiž v úplnej tme.

Pred tunelom môžete navštíviť rozprávkový areál, kde ožívajú hrdinovia rozprávok Pavla Emanuela Dobšinského. Nájdete tu vyrezávané zvieratká, prístrešok s mohutnými drevenými kreslami, hojdačku a horský potôčik s jazierkom a vodným kolesom, na ktoré dohliada vodník s vílou.

Tunel je dlhý 2,4 kilometra, viete ho prejsť na bicykli alebo pešo. Povinnou výbavou je baterka/čelová lampa/iné prenosné svetlo.

Otváracie hodiny:

Tunel aj areál sú voľne prístupné

Vstupné:

Bez poplatku

Upozornenie:

V tuneli sa môže po výdatných dažďoch nachádzať voda, preto odporúčame pevnú nepremokavú obuv a baterku.

Ako sa dostanete k tunelu?

Každý tunel má dva vstupy. Rovnako, tak aj Slavošovský tunel. Do ktorého viete vstúpiť zo strany Slavošoviec alebo aj z obce Magnezitovce. Oba vstupy sú zaujímavé - zo strany Slavošoviec na vás čaká nádherný rozprávkový areál a zo strany Magnezitoviec Koprášsky viadukt.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross