Vrch Sivec

Pastvu pre oči a kúsok dobrodružstva vám poskytne vrch Sivec týčiaci sa nad Ružínskou priehradou. Ak milujete turistiku a nádherné výhľady ako Majka s Maxom neváhajte ani chvíľku, zbaľte celú rodinu a ide sa!

Bralnatý vrch Sivec majestátne sa vypínajúci nad Ružínskou priehradou je často navštevovaným cieľom turistov zo širokého okolia a poskytuje očarujúci výhľad do doliny na kľukatiaci sa Ružín. Na vrchu a jeho okolí sa nachádzajú zaujímavé krasové javy a Sivec je nepochybne najkrajším vrchom Čiernej hory.

Po túre môžete nabrať silu v niektorom rekreačnom stredisku okolo vodnej priehrady Ružín, alebo pozorovať posledné lúče slnka z požičaného vodného bicykla.

Otváracie hodiny:

Sivec je voľne prístupný

Vstupné:

Bez poplatku.

Ako sa dostanete na Sivec ?

Vedie naň kombinovaná zelená a žltá turistická značka od rázcestníka Ružín – most za Košickými Hámrami. Na samotnom vrchole odporúčame zvýšiť opatrnosť a deti nenechávať bez dozoru.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross