Vyhliadková veža Čerešenka

V roku 1312 sa strhla známa bitka pri Rozhanovciach medzi kráľom Karolom na jednej strane a palatínom Omodejom a Matúšom Trienčianskym na strane druhej. Zvíťazil kráľ Karol Róbert z rodu Anjou. Pri príležitosti 700. výročia tejto bitky pri Rozhanovciach bola postavená vyhliadková veža Čerešenka, ktorá je zároveň aj pamätným miestom.

Fanúšikovia výhľadov sa z nej môžu kochať pohľadmi na celú panorámu Slanských vrchov vrátane časti na nich nadväzujúcich Zemplínskych vrchov v Maďarsku alebo na údolie Torysy. Pred ich zrakmi nezostane ukrytá ani východná časť Volovských vrchov s Kojšovskou hoľou, Sopotnické vrchy, Toryská pahorkatina alebo kopce v okolí Košíc a Prešova. „Pozorovanie panorám je možné cez okná zo schodišťa, z 2. poschodia cez ramená kríža a z vrcholu veže. Informačné panely sú umiestnené na atike. Objekt rozhľadne stojí na stupňovitej podnoži vysokej cca 30 cm nad terénom s pôdorysným rozmerom 15,3 x 25 m a na sadovnícky upravenom, zatrávnenom pozemku. Úprava podnože a pozemku má umocniť pohľad na dominantnú vežu v otvorenej krajine.

Otváracie hodiny

Veža je prístupná pre verejnosť 24/7

Vstupné

Výstup na vežu nie je spoplatnený.

Ako sa dostanete k vyhliadkovej veži Čerešenka?

Z obcí Čižatice a Chrastné za približne 40 minút pešou chôdzou a 10 minút bicyklom. 

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross