Veľkonočné potulky Haravarou

,,Veľká noc sa blíži a s ňou aj krásne slnečné jarné dni! Viete čo to znamená?" nadhodila Majka. "Mohli by sme navštíviť nejaké zaujímavé miesto v našom nádhernom kraji! Kam sa vyberieme?" veselo sa opýtal Maxík. "Počul som o super lokalitách, kde sa vieme v tomto veľkonočnom čase výborne zabaviť " navrhol Kaško. "Super! Už sa veľmi teším, čo zažijeme a aké veľkonočné výrobky si donesieme domov!" potešene zvolala Majka.

Pre koho sú potulky určené?

  • pre každého, kto nechce celú Veľkú noc presedieť doma
  • pre malých a veľkých turistov
  • zvedavých Haravarčanov

Veľkonočné potulky Spišom

Veľkonočný utorok (2. apríl) si na Spiši môžete spríjemniť napríklad s roztomilými zvieratkami. Návštívte slávnostné otvorenie ZOO Spišská Nová Ves pre sezónu 2024, ktoré môžete spojiť aj s neďalekým, nedávno sprístupneným, vojenským bunkrom Schulerloch. Bunker leží v priestore multifunkčného areálu Schulerloch, ktorý leží neďaleko ZOO a nájdete v ňom aj rozhľadňu, jazierko či jaskyňu a nádherný oddychový priestor pre rodinný výlet.

ZOO je od bunkra vzdialená len 7 minút autom.

Vstup do bunkru je BEZPLATNÝ, avšak je potrebné ho naplánovať - viac informácií o vstupe nájdete TU.

Na obľúbenom Grajnári sa bude Veľká noc sláviť tiež! Namaľujte si doma kamienok rozličnými farbami a technikami a prineste ho do bufetu na Grajnár (od piatka 29.3. do nedele 31.3.)! Následne dostanete špeciálnu mapku, pomocou ktorej sa dostanete k víle Knolinke. Ak sa to všetko podarí, odídete s pravým čokoládovým vajíčkom. To si nesmiete nechať ujsť!

Obec Smolnícka Huta pozýva všetkých Haravarčanov na už 7. Veľkonočný výstup k chate na Okrúhlej lúke! Zraz je o 10:00 na Veľkonočný pondelok (1. apríl) pred Obecným úradom v Smolníckej Hute. Ak sa bude táto prechádzka máliť, môžete využiť blízkosť náučného chodníka Rotenberg a obohatiť svoj výlet smerom k histórii baníctva tohto regiónu.

Gemerská Veľká noc

Na Gemeri sa ani túto Veľkú noc nebudete nudiť! V kaštieli Betliar sa chystajú nebývalé aktivity! Počas Bielej soboty (30. marec) sa tam budú odohrávať skvelé aktivity, na ktorých nesmieš chýbať - budú tam k dispozícií remeselné trhy, tvorivá dielňa a prehliadky kaštieľa, rozšírené o veľkonočnú tematiku. Nezabudlo sa ani na najmenších návštevníkov. Po zimnej prestávke znovu štartuje Betliarsky bádateľ - zábavná aktivita, ktorá podporuje objavovanie historického parku za kaštieľom.

Veľká noc na Zemplíne

Ani na Zemplíne cez Veľkú noc nespíme! V campingu Malá Bara bude pre všetkých Haravarčanov pripravený bohatý program od piatku do nedele. Môžete sa tešiť na prípravu tradičných veľkonočných jedál či hľadanie veľkonočných vajíčok. Viac informácií nájdete TU.

Cestou po regióne sa taktiež môžete zastaviť obzrieť výstavy s veľkonočnou tematikou v múzeách Trebišova a Michaloviec. V nich si môžete pozrieť nádherné ručne zdobené kraslice od výmyslu sveta!

Šťastnú cestu - veríme, že sa zabavíte!

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross