Z ranča pod Ostrou skalou do jaskyne

Máte radi akčné dni ako kamaráti Kaško, Max a Majka? Ani ich nebaví robiť celý deň to isté. Radšej by boli každú hodinu niekde inde a hrali sa niekoho iného. Keď sa s nimi vyberiete na najbližší výlet pod Ostrú skalu, stane sa z vás Tarzan, kovboj a vstupom do jaskyne zas objaviteľ doby ľadovej.

Aj v Slovenskom raji sa môžete cítiť ako kovboj, Tarzan či dobrodruh v dobe ľadovej. Pripravte sa na poriadnu dávku dobrodružstva a adrenalínu! Počas jedného dňa sa prenesiete z divokého západu a konského chrbta, do korún stromov, kde si vyskúšate život na lianách ako Tarzan a plno adrenalínových prekážok až do podzemia, kde sa vrátite v čase, akoby do doby ľadovej, kedy bolo všetko pod snehovou a ľadovou pokrývkou.

Prvou zastávkou je Ranč pod Ostrou skalou, kde nájdete dokonalú prírodu, krásne kone a viacero možností stále viac vyhľadávanej agroturistiky. Ranč ponúka predovšetkým výuku jazdy na koni a pre náročnejších zákazníkov organizuje aj jeden alebo viacdňové výlety na koni s možnosťou táborenia v prírode.

Z konského chrbta sa prenesieme do korún stromov - do jednej z desiatich slovenských Tarzanií. Čakajú na vás rôzne lanové prekážky, ktoré sú zavesené vo výške, a to buď na stromoch, alebo na umelo postavených stĺpoch.

Zo stromov zoskočíme nielen na zem, ale dokonca až pod zem - do Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá vďaka charakteru svojho zaľadnenia patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zapísaná do zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Dĺžka prehliadkovej trasy s prevýšením 43 m je 515 m a jej absolvovanie trvá približne 30 minút. Teplota v jaskyni dosahuje maximálne 0,5 °C, a tak si v lete pripravte teplejšie oblečenie.

Ako sa sem dostanete? 

Ranč pod Ostrou skalou sa nachádza v blízkosti Dobšinskej ľadovej jaskyne, ku ktorej sa dostanete cez obec Stratená, približne 35 minút cesty autom z Rožňavy, 40 minút zo Spišskej Novej Vsi a 1 hodinu z Košíc. Lanový park Tarzania Dobšinka sa nachádza 300 metrov od parkoviska pri Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Pre koho je výlet určený?

  • Nadšencom divokého západu
  • Odvážnym deťom, ktoré radi lezú po stromoch či skalách
  • Pre tých, ktorí radi objavujú skryté poklady Zeme

Otázky pre šikovných pozorovateľov

1. Dokážeš vymenovať zvieratká, žijúce na ranči? 
2. Na čo slúži istiace lano?
3. Koľko schodov vedie do Dobšinskej ľadovej jaskyne? 

Viac informácií

www.ranc-ladova.sk
www.ssj.sk
www.tarzania.sk

Možnosti stravovania na výlete

Restaurant Ľadová - Stratená 39, Stratená, 0915 958 557
Hostinec Stará krčma - Stratená 22, Stratená, 0904 255 056
Ranč pod Ostrou Skalou - Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, 0911 298 208

Možnosti ubytovania v okolí

Ranč Pod Ostrou skalou, 0911 298 208, ranc@ranc-ladova.sk
Penzión u Hanky, 0903 771 662, info@ubytovanietelgart.sk
Penzión Salamander, 0910 842 369, rezervacie.salamander@gmail.com

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross