Exteriérová prírodovedná učebňa pri Morskom oku

V jeden nádherný jesenný deň sa deti spolu s Kaškom vybrali na prechádzku do lesa. Videli veľa zaujímavých stromov, počuli spievať množstvo vtáčikov, dokonca zahliadli aj srnku.
,,Ahá! Srnka! Poďme rýchlo za ňou!" kričala s nadšením Majka na celý les.
,,Pššššššt!" zastavil ju Kaško. ,,V lese nesmieš takto kričať a už vôbec nie bežať za zvieratkami. Toto je ich prirodzený domov a my sme tu len na návšteve, preto sa musíme podľa toho aj správať. Prírodovedná učebňa pri Morskom oku je určite otvorená a tam sa to všetko naučíte.
"

Prírodovedná učebňa pri Morskom oku nie je súčasťou žiadnej školy či škôlky. Ide o sériu drevených, interaktívnych tabúľ, ktoré zaujmú malých aj veľkých. Kým deti budú fascinované zo zvukov, ktoré vydávajú rôzne zvieratá, dospelí budú prekvapení z rôznych faktov a zaujímavostí, na ktoré možno zo školských čias už zabudli, alebo ich nevedeli vôbec.

Morské oko je súčasťou Vihorlatského pralesa a prírodnou pamiatkou, zapísanou v zozname prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. V blízkosti náučného chodníka, kaštielika a chaty s bufetom pribudlo sedem exteriérových edukačných hier, ktoré interaktívnou formou prezentujú vedomosti, týkajúce sa života rastlín a živočíchov, doby rozkladu odpadov a zásady správania sa v lese.

V prírodovednej učebni pri Morskom oku objavíte päť edukačných lavičiek so stolmi, ktoré sú určené pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Exteriérové prvky sú návštevníkom prístupné zdarma 7 dní v týždni počas celej turistickej sezóny. Pod holým nebom interaktívne tabule hravým spôsob sprostredkujú zaujímavosti o tunajšej faune, flóre. Kombinácia pohybu s odhaľovaním nových poznatkov robia turistiku ešte zaujímavejšou a pútavejšou. Súčasťou učebne je zvuková tabuľa s napájaním batérie solárnym panelom a veternou mini-turbínou, ktorá nezaťažuje životné prostredie a prináša želaný efekt.

Otváracie hodiny:

Prístupné celoročne.

Vstupné:

Bez poplatku.

Ako sa dostanete k interaktívnym tabuliam?

Auto môžete odstaviť na parkovisku nad obcou Remetské Hámre, odkiaľ sa musíte k učebni prepraviť pešo alebo na bicykli.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross