Jasovská skala

,,Kaško, ten zázračný čaj, ktorý si bol hľadať v Jasove a v Medzeve, nás naozaj vyliečil," radostne poznamenal Maxík.
,,Ukážeš nám miesta, kde si ho hľadal, kým sme my ležali doma chorí v posteli?" prosíkali deti.
,,Samozrejme! Najskôr pôjdeme do Jasovskej jaskyne, odtiaľ vybehneme na Jasovskú skalu, pozrieť sa na Jasovský kláštor z výšky a následne nás ujo Vaško prevedie aj samotným kláštorom. A ak to stihneme, cestou domov sa zastavíme v Medzeve.

Vydajte sa z podzemia priamo do výšin! Po preskúmaní tajov Jasovskej jaskyne si môžete dať do nôh a vystúpiť na Jasovskú skalu. Výlet spojený s nádherným výhľadom vám spríjemnia zastávky náučného chodníka. Dozviete sa zaujímavé prírodovedné a historické fakty o krasovom území aj jaskyni. Na vrchole neďaleko náučného chodníka sa v bujnej vegetácií ukrývajú zvyšky ochranného valu gotického hradu a vychutnať si môžete výhľady na Volovské vrchy s Kojšovou hoľou a obec Jasov, ktorej dominuje Kláštor premonštrátov.

Otváracie hodiny:

Náučný chodník a Jasovská skala sú voľne prístupné

Vstupné:

Bez poplatku

Kontakt:

Viac informácií nájdete tu: Náučný chodník Jasovská skala

Ako sa dostanete na Jasovskú skalu?

Trasa okruhu: Jasovská jaskyňa – smerom k jazeru okolo kláštorného cintorína – Jasovská skala – Jasovská jaskyňa. Na chodník sa napojíte priamo pred Jasovskou jaskyňou.

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross