Trailpark v Žehre

Hajde z mesta na bicykel! Nový bikepark na Spiši je ideálne miesto pre skúsených aj začiatočníkov. Príjemný flowtrail vás naučí, ako pracovať s bicyklom, ako prechádzať jednoduché aj náročnejšie prekážky a vychutnať si tak príjemný pocit z jazdy.

V Trailparku sa jazdí spod vrcholu neďalekej Kozej hory, z nadmorskej výšky 636 m n. m. Tu si môžu cyklisti vybrať trail, ktorí zjazdia. Buď si vyberú ľahší modrý trail (nazývaný „Hradný flow“) s dĺžkou 1,65 km alebo náročnejší čierny trail („Majkyho enduro trail“) s dĺžkou 730 m. Tento náročnejší trail sa na jeseň dočká predĺženia až na 1 480 m.

Vlnenie terénu a klopenia zákrut trate umožňujú najplynulejší prejazd na Východnom Slovensku. Na trase sa striedajú pasáže s rôznym sklonom. Väčšie výškové rozdiely cyklisti prekonávajú pomocou klopených zákrut a skokov. Všetky prvky sú navrhnuté tak, aby boli prejazdné aj pre tých menej skúsených (prekážky sa dajú obísť).

V okolí sa nachádzajú aj ďalšie značené cyklotrasy, ktorými môžete objavovať UNESCO pamiatky aj prírodné rezervácie, ako napr. skalné mesto Dreveník. Ide o najväčšie travertínové územie na Slovensku.

Otváracie hodiny:

Trailpark Žehra je otvorený nonstop a vstup na traily je len na vlastnú zodpovednosť. Prevádzkovateľ ani staviteľ trailov nepreberá žiadnu zodpovednosť za osoby, ktoré sa pohybujú na trati či v jej okolí.

Cenník:

Trailpark je ZADARMO

Kontakt:

tel. číslo: +421 911 990 304

e-mail: info@trailpark-zehra.sk

Viac informácií nájdete na: www.kosiceregion.com/sk/poi/trailpark-v-zehre/

Ako sa dostanete na Trailpark?

Zaujímavosti v okolí

Rozprávkové novinky

Chcete byť vždy v strehu a vedieť o každej akcii vo vašom okolí či získať aktuálny tip na skvelý výlet? Nechajte nám svoj email a nič podstatné zo sveta Haravara vám neujde.
Košice Región Turizmus,
Bačíkova 7,
040 01 Košice, Slovakia
cross